Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

ciemna kuchnia

CODZIENNA ELEGANCJA

Kuchnia stała się niezwykle ważną przestrzenią w aranżacji wnętrz.  To pomieszczenie, które jest sercem każdego domu i którego wystrój powinien być starannie przemyślany pod względem estetyki oraz funkcjonalności. W procesie aranżacji kuchni warto wziąć pod uwagę następujące kwestie:  

  • Atmosfera i ergonomia – kuchnia powinna emanować ciepłem i rodzinną atmosferą oraz charakteryzować się ergonomią, która uwzględnia wygodę jej użytkowników.  
  • Różnorodność materiałów – wykorzystanie różnorodnych materiałów, takich jak kamień, plastik, szkło, beton, pcv czy cegła wprowadzi różnorodność i unikalny charakter do wnętrza. 
  • Personalizacja – istotną cechą dobrej aranżacji jest możliwość personalizacji jej przestrzeni. 
  • Oszczędność w dekoracji – nowoczesna kuchnia powinna cechować się oszczędną dekoracją, a proste formy mebli współgrają z minimalistycznym podejściem do wystroju wnętrz. 
  • Nowoczesne technologie – priorytetem przy projektowaniu kuchni jest zastosowanie najnowszych technologii w obszarze AGD, podkreślającymi innowacyjny charakter kuchni. 
  • Stonowana kolorystyka – szczególnie taka, która bazuje na drewnie i bieli, dodatkowo 
  • podkreśla minimalistyczną estetykę. 
  • Wyraziste akcenty – dodanie wyrazistych akcentów, takich jak charakterystyczna lampa, podkreśli nowoczesny charakter kuchni. 

KUCHNIE NA WYMIAR 

Kuchnia powinna być dostosowana do naszych potrzeb, umożliwiając pełne wykorzystanie każdego zakamarka. Dobrym rozwiązaniem jest, jeśli zabudowa kuchenna sięga od podłogi do sufitu, co pozwoli nam na efektywne zagospodarowanie przestrzeni i na dodanie wnętrzu elegancji. Dobrym pomysłem jest zastosowanie szafek narożnych, które są pojemnymi strefami przechowywania, a także szuflad wyposażonych w funkcjonalne organizery – wąskie moduły pomieszczą nawet najmniejsze przestrzenie.   Dzięki nowoczesnym mechanizmom i rozwiązaniom dostosowanym do potrzeb współczesnego życia kuchnia na wymiar staje się miejscem, które łączy funkcjonalność z nowoczesnym designem. 

kuchnia z wyspą

PRZESTRONNA KUCHNIA Z WYSPĄ 

Kuchnia z wyspą stanowi obecnie centralny punkt w organizacji przestrzeni dziennej w domu. Otwarcie kuchni poprzez umieszczenie wyspy sprawia, że staje się ona łącznikiem między obszarem kulinarnym a przestrzenią dzienną. Wyspa pełni nie tylko rolę blatu, ale także funkcjonalnego miejsca, w którym możemy wykonywać czynności związane z przygotowywaniem posiłków i zmywaniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu kuchnia staje się bardziej dynamiczna i dostosowana do różnorodnych aktywności domowych. 

ZABUDOWA W SYSTEMIE TIP – ON 

Minimalizm, często związany z nowoczesnym designem wnętrz, nie musi dominować przestrzeni, choć jest jednym z jej istotnych elementów. Obecne trendy skupiają się na rozwiązaniach ułatwiających utrzymanie porządku. Wyposażenie współczesnej kuchni powinno być innowacyjne, co pozwoli nam na eliminację konieczności wielogodzinnego sprzątania. Niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem jest pozbycie się tradycyjnych uchwytów z frontów mebli kuchennych i zastosowanie zabudowy typu tip – on. To świadomy wybór, mający na celu nie tylko estetyczną transformację, ale także poprawę funkcjonalności i łatwości utrzymania czystości. 

jadalnia z kuchnią

WSPÓLNA PRZESTRZEŃ KUCHENNA I DZIENNA 

Nowoczesna kuchnia, która łączy jadalnię i pokój dzienny to trend wnętrzarski związany z przestrzenią typu open – space. Nowoczesna aranżacja wnętrz często wykorzystuje koncepcję otwartej przestrzeni, co ma istotny wpływ na styl mieszkania. Kuchnia otwarta na inne pomieszczenia stwarza nowe możliwości aranżacyjne, zwłaszcza w przypadku mniejszych przestrzeni kuchennych. Moda na otwartą przestrzeń wpisuje się także w trend jednolitej estetyki we wnętrzach współczesnych domów. Otwarta przestrzeń sprzyja również harmonijnemu połączeniu różnych stref życia w domu. 

KOLORY W NOWOCZESNEJ ARANŻACJI KUCHNI 

Kolory odgrywają istotną rolę w nowoczesnej aranżacji wnętrz. Biel jako ponadczasowy, uniwersalny i neutralny odcień doskonale komponuje się z innymi barwami. Symbolizuje też esencję stylu minimalistycznego, kojarząc się z czystością i nowoczesnością, zwłaszcza w kuchni. Innym ważnym aspektem nowoczesnego wystroju jest stosowanie naturalnych materiałów, takich jak kamień, cegła, beton i przede wszystkim drewno, które są zawsze w modzie.   

pastelowe kolory

STYLOWE DODATKI 

Nowoczesne kuchnie zyskują wyjątkowy charakter dzięki najnowocześniejszym dodatkom, takim jak zaawansowane technologie w sprzęcie AGD, inteligentne urządzenia czy nowatorskie rozwiązania. Oświetlenie, zwłaszcza technologia LED, pełni ważną rolę, podkreślając nowoczesny design kuchni. Nowoczesne dodatki, takie jak designerskie akcesoria kuchenne sprawiają, że kuchnia staje się bardziej funkcjonalna i zyskuje estetyczny, nowoczesny wygląd. Harmonijne połączenie nowatorskich technologii, inteligentnych dodatków i starannie dobranych detali nadaje kuchni nowoczesny i ekskluzywny charakter. 

PROJEKTOWANIE Z PASJĄ 

Każdy element nowoczesnej kuchni powinien być elementem starannie przemyślanej aranżacji – dzięki temu kuchnia może stać się sercem domu. Nasz doświadczony zespół projektantów wnętrz z PRZESTRONNIE.PL pomoże Ci w stworzeniu projektu nowoczesnej kuchni, która będzie królestwem współczesnej estetyki i funkcjonalności. Razem z nami stworzysz wyjątkową przestrzeń kuchenną, która zachwyci i odzwierciedli Twoją niepowtarzalną osobowość! Jesteśmy dostępni w Warszawie i okolicach oraz oferujemy zdalne usługi na terenie całego kraju. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI: 

1. Jakie są kryteria, które powinna spełniać nowoczesna kuchnia?

Nowoczesna kuchnia powinna emanować ciepłem, rodzinną atmosferą oraz charakteryzować się ergonomią.

2. Dlaczego różnorodność materiałów jest istotna w nowoczesnej kuchni?

Zastosowanie różnorodnych materiałów wprowadza unikalny charakter do wnętrza kuchni.