Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

okrągłe lustro, umywalka, prysznic

ZASADY ARANŻACJI

Styl minimalistyczny jest obecnie bardzo popularnym trendem, który nie tylko reprezentuje konkretną estetykę, ale przede wszystkim stanowi filozofię życia. To podejście przekształca łazienkę w harmonijną oazę spokoju o nowoczesnym i eleganckim charakterze. Istnieje kilka ważnych zasad, które warto uwzględnić podczas projektowania minimalistycznej łazienki. Jedną z nich jest utrzymanie porządku oraz spójności całej aranżacji. Minimalistyczny design to przede wszystkim eliminacja chaosu i ograniczenie ilości elementów wyposażenia. Poszczególne detale pomieszczenia powinny komponować się ze sobą w harmonijny sposób. Aranżacja minimalistycznej przestrzeni opiera się bowiem przede wszystkim na utrzymaniu spójności i harmonii.

prysznic, lustro, umywalka

NEUTRALNE I NATURALNE KOLORY

Minimalizm w łazience odnosi się nie tylko do formy, ale także do kolorystyki. Stawiając na neutralne i naturalne barwy, stworzymy łazienkę o nieskazitelnej prostocie i wyrafinowanej elegancji. Kolory takie jak biel, szarość, beż czy delikatne pastele staną się doskonałym tłem dla całego wystroju. Ich spokojna tonacja sprawi, że wnętrze będzie wydawało się lekkie i przestronne, co jest istotne w minimalistycznym podejściu do aranżacji wnętrz. Stonowane kolory doskonale komponują się zarówno z drewnem, jak i stalą nierdzewną czy chromem, które są częstymi materiałami wykończeniowymi w minimalistycznych łazienkach.

MEBLE I AKCESORIA ŁAZIENKOWE

Wybierając wyposażenie łazienki w stylu minimalistycznym, warto zredukować ilość mebli oraz innych akcesoriów łazienkowych, koncentrując się na funkcjonalności i estetyce. Wybór umywalki nablatowej pozwala na uzyskanie nowoczesnego wyglądu wnętrza. Ograniczenie ilości półek, wieszaków, uchwytów i relingów do tych naprawdę potrzebnych eliminuje zbędne elementy i harmonizuje przestrzeń. Ważne jest również zadbanie o szafki o wysokim połysku, co jest istotne szczególnie w przypadku mniejszych łazienek – odbicia światła oraz refleksy tworzą iluzję optycznie większej przestrzeni. Jeżeli chodzi o blaty, istotny jest wybór tych wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy cement. Dodatkowym elementem, który warto rozważyć, są żywe kwiaty, wprowadzające do wnętrza świeżość i naturalność.

czarna wanna, lustro, kwiat

STREFA KĄPIELOWA

Strefa kąpielowa w łazience urządzonej w stylu minimalistycznym wymaga starannego doboru produktów o prostych, geometrycznych kształtach.  Przy wyborze wanny, kabin prysznicowych czy brodzików istotne jest upewnienie się, że będą dopasowane do potrzeb użytkowników. W przypadku wanny ważne jest wybranie modelu z obudową pasującą kolorystycznie do wystroju wnętrza łazienki. Dobrym wyborem są wanny wolnostojące z odlewu mineralnego, które, choć proste w designie, często stanowią ozdobę wnętrza, idealnie wpasowując się w minimalistyczny styl. Natomiast jeśli decydujemy się na kabinę prysznicową, warto zastanowić się nad jej konstrukcją i wygodą dla użytkowników. Dla osób starszych lepszym wyborem może być niski brodzik, wbudowany na równi z podłogą. Dla rodzin z małymi dziećmi ciekawą opcją są kabiny z brodzikami głębokimi, które mogą pełnić funkcję małej wanienki lub miejsca do zabawy w wodzie. Dobierając produkty do strefy kąpielowej, warto zadbać o harmonię kolorystyczną, starając się, aby elementy wzajemnie się uzupełniały. Ograniczenie ilości barw w łazience i skupienie się na kilku dominujących odcieniach to także istota minimalistycznego podejścia. Ważne jest również dobranie armatury, wieszaków i uchwytów w tonacji pasującej do reszty wnętrza.

ODPOWIEDNIE OŚWIETLENIE

Oświetlenie odgrywa istotną rolę w urządzaniu minimalistycznych wnętrz. Ważnym aspektem jest dobór delikatnych i dyskretnych źródeł światła, takich jak:

  • minimalistyczne kinkiety,
  • subtelne lampy sufitowe, 
  • punktowe oświetlenie LED.

Wybór lamp o ciepłych tonach, zamiast intensywnych barw, stwarza atmosferę przytulności. Zalecane jest również doświetlenie strefy lustra, co dodatkowo rozświetli całe wnętrze poprzez odbicia światła. Proste formy lamp, zarówno sufitowych, jak i innych, nawiązujące do geometrycznych kształtów, idealnie wpisują się w estetykę minimalistyczną. Ważne jest uświadomienie sobie, że minimalistyczne oświetlenie nie oznacza słabego światła. Wręcz przeciwnie, choć zasada mniej znaczy więcej jest istotna, kilka punktów świetlnych skupionych na najważniejszych obszarach łazienki doskonale podkreśli charakter tego pomieszczenia. Taka umiejętna gra światła i cieni stwarza subtelną, elegancką aurę, typową dla stylu minimalistycznego.

lustra, umywalki, kwiaty

MINIMALISTYCZNY STYL, PROFESJONALNE WSPARCIE

Zaaranżuj swoją łazienkę w stylu minimalistycznym razem z nami! Nasz doświadczony architekt wnętrz z PRZESTRONNIE.PL pomoże Ci stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń, która będzie spełnieniem Twoich marzeń. Korzystając z usług projektanta, dostosujesz aranżację do swoich indywidualnych preferencji. Skorzystaj z naszego doświadczenia, aby stworzyć łazienkę, która odzwierciedli Twoją wyrafinowaną wizję minimalistycznego komfortu. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie są podstawowe zasady aranżacji minimalistycznej łazienki?

Podstawowe zasady aranżacji minimalistycznej łazienki to utrzymanie porządku, spójność aranżacji, eliminacja chaosu oraz ograniczenie ilości elementów wyposażenia, przy zachowaniu harmonii.

2. Jak powinno wyglądać oświetlenie w minimalistycznej łazience?

Oświetlenie w minimalistycznej łazience powinno być delikatne, subtelne, oparte na ciepłych tonach, a światło powinno być skoncentrowane na strefie lustra, rozświetlając jednocześnie całe wnętrze.