Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

drewniane półki w garderobie

Aranżacyjne wskazówki

Kiedy urządzamy mieszkanie, staje przed nami wiele wyzwań związanych z optymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Jednym z elementów, który warto rozważyć, jest wydzielenie osobnego pomieszczenia na garderobę lub zaadaptowanie pustych wnęk na dużą szafę z drzwiami przesuwnymi. 

Dobrze zaprojektowana garderoba zagwarantuje praktyczne i estetyczne rozwiązanie do przechowywania i utrzymania w porządku naszych ubrań i dodatków.  

garderoba w sypialni, drewniane łóżko

Urządzenie garderoby w sypialni

Posiadanie odpowiedniego miejsca do przechowywania ubrań w domu jest kluczowe dla zachowania porządku i organizacji. Garderoba w sypialni to jedno z najpopularniejszych rozwiązań – praktyczne i funkcjonalne. Aby ją skutecznie urządzić, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii: 

  • Najlepiej, aby garderoba znajdowała się w pokoju sypialnym i była oddzielona od reszty przestrzeni.  
  • W przypadku braku miejsca na osobną garderobę, można rozważyć wydzielenie niszy lub wnęki na szafę z drzwiami przesuwnymi. 
  • Jeśli mamy dużą sypialnię o minimalistycznym stylu, to idealnym rozwiązaniem jest obszerna szafa do zabudowy. Taka szafa od ściany do ściany, z jednolitymi gładkimi frontami, pozwoli nam na przechowywanie nie tylko ubrań, ale także innych tekstyliów, takich jak ręczniki czy pościele. 
  • W przypadku sypialni, w której planujemy często zmieniać aranżację, najlepszym rozwiązaniem będzie szafa wolnostojąca na kółkach. Dzięki temu będziemy mieli możliwość łatwej zmiany położenia szafy w zależności od potrzeb. 
  • W przypadku sypialni ze skosami, dobrze sprawdzi się szafa do zabudowy, dzięki której maksymalnie wykorzystamy nietypową przestrzeń. Można również rozważyć inne nietypowe rozwiązania, takie jak półki na ścianie czy szafy z drzwiami przesuwnymi. 

Odpowiednie zaplanowanie ilości i rodzaju półek, wieszaków i szuflad to klucz do utrzymania porządku i organizacji. Dobrym pomysłem jest podzielenie przestrzeni garderoby na różne sekcje, w zależności od typu ubrań, takie jak np. sekcja na odzież formalną, sportową czy wakacyjną. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć poszukiwane elementy garderoby. Kolejnym ważnym aspektem jest utrzymanie porządku i czystości w garderobie, poprzez regularne sortowanie i pranie ubrań oraz utrzymywanie porządku na półkach i w szufladach. 

Garderoba w przedpokoju

Przy niewielkim metrażu mieszkania, warto rozważyć szafę do zabudowy jako przestrzeń garderobianą. Dobrze zaprojektowane wnętrze szafy pozwoli na optymalne wykorzystanie przestrzeni. W tym przypadku dobrze jest rozważyć integrację pawlacza ze szafą, co pozwoli na przechowywanie większych przedmiotów, takich jak torby podróżne, koce czy akcesoria sportowe. 

Planując wieszaki, warto zadbać o miejsce na odzież wierzchnią, jak również miejsce na ubrania dla odwiedzających nas osób. 

W garderobie dla przedpokoju warto również zorganizować miejsce na buty, montując odpowiednie półki, aby ułatwić ich przechowywanie. 

białe półki i szuflady w garderobie, szary fotel

Jak dodać uroku garderobie? 

W aranżacji garderoby nie tylko liczy się praktyczność, ale również estetyka. Dodatki do wnętrza są w stanie nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru i sprawić, że będziesz chętniej korzystać z garderoby. Bez względu na to, czy dysponujesz dużą garderobą czy niewielkim kącikiem przeznaczonym na ubrania, warto zadbać o odpowiednie akcesoria. 

Jednym z elementów, które warto rozważyć, jest na przykład dywanik do garderoby. Dzięki temu drobiazgowi unikniesz zabrudzenia podłogi oraz zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania butów i torebek. Poza tym, dywanik z miękkiego materiału będzie stanowił miłe dla stóp wykończenie wnętrza. 

Jeśli posiadasz garderobę z drzwiami przesuwnymi, możesz dobrać do nich specjalne uchwyty, które pomogą w otwieraniu i zamykaniu szafy. Dzięki nim będziesz miał pewność, że mebel pozostanie w dobrym stanie przez dłuższy czas, a jednocześnie ułatwi sobie korzystanie z garderoby. 

Nie zapominaj także o odpowiedniej ilości światła. W garderobie warto zamontować oświetlenie ledowe, które jest nie tylko energooszczędne, ale również pięknie wyeksponuje Twoje ulubione ubrania. Możesz również postawić na stylowe lampy stołowe, które nadadzą pomieszczeniu przytulny charakter. 

białe półki, drewniane szuflady, fotel

Twoja wymarzona garderoba

Nie ma znaczenia, czy Twoja garderoba jest duża czy mała, ważne, aby była funkcjonalna i pięknie się prezentowała. Odpowiednio dobrane dodatki, takie jak dywanik, uchwyty czy oświetlenie, z pewnością pomogą Ci osiągnąć ten cel.

PYTANIA I ODPOWIEDZI: 

Jak urządzić garderobę w małym mieszkaniu?

W małym mieszkaniu, miejsce na garderobę powinno być precyzyjnie zaplanowane z uwzględnieniem ilości osób korzystających z miejsca do przechowywania. Warto zaplanować miejsce na buty i dłuższe ubrania, montując we wnętrzu odpowiednie półki ułatwiające ich przechowywanie.

Co zrobić, aby garderoba była funkcjonalna?

Dobrze jest wykorzystać każdy dostępny metr kwadratowy, decydując się na szafę do zabudowy lub wolnostojącą. Warto również pamiętać o odpowiedniej liczbie półek, szuflad i wieszaków, aby pomieścić ubrania wszystkich domowników.

Jak uatrakcyjnić garderobę?

W garderobie można wykorzystać wiele akcesoriów, które nie tylko pięknie się prezentują, ale również ułatwiają codzienne korzystanie z pomieszczenia. Przykładem może być pufa, która ułatwi wkładanie butów czy przeglądanie zawartości szuflad. Przy szafie warto postawić również wieszak na torebki, który ułatwi przechowywanie dodatków.

Jak zaaranżować garderobę w sypialni?

Przy planowaniu garderoby w sypialni należy pamiętać o dopasowaniu szafy do wielkości pomieszczenia oraz aranżacji. W przypadku sypialni ze skosami warto zastosować szafę do zabudowy, dzięki której można maksymalnie wykorzystać nietypową przestrzeń.