Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

Garderoba na wymiar

GARDEROBA – PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIE DLA KAŻDEGO DOMU 

Garderoba to pomieszczenie, które zyskuje na popularności i nie bez powodu. Jest to idealne miejsce do przechowywania ubrań, butów i akcesoriów, które są potrzebne każdego dnia. W przypadku budowy domu, wiele osób decyduje się na wydzielenie garderoby już na etapie projektowania, jednak nie zawsze jest to możliwe. 

WYBÓR MIEJSCA 

Jeśli nie ma miejsca na garderobę w projekcie, warto zastanowić się, gdzie można ją umieścić. W małych mieszkaniach można wykorzystać niewykorzystaną przestrzeń np. pod schodami lub w niewielkiej wnęce. W przypadku domów z piętrem, dobrze sprawdzi się garderoba na antresoli, w pobliżu sypialni. 

Innym rozwiązaniem może być zaadaptowanie pomieszczenia gospodarczego lub korytarza na garderobę. W takim przypadku warto zainwestować w zabudowę na wymiar, która pozwoli na wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni. W garderobie przyda się również dobre oświetlenie, dzięki któremu łatwiej będzie znaleźć potrzebne rzeczy. 

Nie zawsze jednak potrzebujemy oddzielnego pomieszczenia na garderobę. W takim przypadku warto zainwestować w szafę lub garderobę wnękową, która pozwoli na przechowywanie rzeczy bez konieczności zabudowywania całej ściany. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce i nie przeciążymy wnętrza. 

Kolejnym z praktycznych rozwiązań jest garderoba, przez którą przechodzi się do prywatnej łazienki, bezpośrednio z sypialni. Choć to rozwiązanie pochłania sporo miejsca, jest bardzo funkcjonalne i praktyczne, zwłaszcza w przypadku osób, które lubią mieć prywatność. Taka garderoba pozwala na przechowywanie ubrań i akcesoriów, a jednocześnie stanowi połączenie z łazienką. 

Klimatyzowana garderoba

WYPOSAŻENIE GARDEROBY 

Oprócz półek i wieszaków, istotnym wyposażeniem garderoby są: 

  • Szafki i szuflady – idealne do przechowywania bielizny, skarpet czy akcesoriów. Warto wybrać modele z systemami organizacji przestrzeni, które ułatwią utrzymanie porządku. 
  • Lustra – niezbędne do oceny wyglądu przed wyjściem z domu. Lustra można umieścić na drzwiach szafy lub na ścianie. 
  • Oświetlenie – dobrym pomysłem jest zainstalowanie oświetlenia LED, które pozwoli na łatwe i dokładne zobaczenie wszystkich przechowywanych rzeczy. Można też zdecydować się na oświetlenie punktowe nad wieszakiem lub nad lustrem. 
  • Haki – przydadzą się do przechowywania toreb czy pasków. Można je zamontować na drzwiach lub ścianach. 
  • Systemy do przechowywania biżuterii – warto rozważyć zakup stojaków lub pudełek na biżuterię, które pozwolą na jej bezpieczne przechowywanie oraz łatwe znalezienie. 
  • Wieszaki na krawaty lub chusty – dla osób noszących akcesoria tego typu, przydatne będą wieszaki z haczykami lub specjalne systemy organizacji. 

Dobrze wyposażona garderoba ułatwi utrzymanie porządku oraz pozwoli na szybkie znalezienie potrzebnych rzeczy. 

ISTOTNE INFORMACJE 

Ważne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji w garderobie. Dobrze zaprojektowany system wentylacyjny pozwoli uniknąć problemów z wilgocią i zapobiegnie pojawianiu się pleśni i grzybów. W tym celu warto rozważyć instalację dwóch otworów wentylacyjnych – jeden u góry, a drugi u dołu pomieszczenia. Mogą to być np. kratki wentylacyjne wyposażone w filtry, które pozwolą na swobodny przepływ powietrza, a jednocześnie zatrzymają kurz i zanieczyszczenia. W garderobie warto również umieścić grzejnik lub matę grzewczą, szczególnie jeśli znajduje się ona przy zewnętrznej ścianie. Warto również zachować odstęp między ścianą a półkami czy szafami, aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza. Dzięki temu garderoba będzie dobrze wentylowana, a przechowywane w niej ubrania będą zawsze świeże i suche. 

Garderoba z oświetleniem

PROJEKT  

Projektowanie garderoby najlepiej powierzyć architektowi wnętrz, który pomoże dostosować projekt do konkretnych wymiarów i potrzeb mieszkańca. Dzięki temu można osiągnąć optymalne wykorzystanie przestrzeni, nawet w przypadku mniejszych mieszkań. 

DAJ SWOJEMU WNĘTRZU NOWE ŻYCIE!

Garderoba to praktyczne rozwiązanie dla każdego domu. Nie zawsze musi być to oddzielne pomieszczenie, ale warto zastanowić się, gdzie można ją umieścić, aby była funkcjonalna i estetyczna. Zespół PRZESTRONNIE.PL z chęcią pomoże ci stworzyć Twoją idealną garderobę.  

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie są praktyczne rozwiązania dla osób, które nie mają miejsca na garderobę w projekcie domu?

Można wykorzystać niewykorzystaną przestrzeń, taką jak pod schodami, zaadaptować pomieszczenie gospodarcze lub korytarz na garderobę, lub zainwestować w szafę lub garderobę wnękową. 

2. Jakie elementy są istotnym wyposażeniem garderoby?

Oprócz półek i wieszaków, istotnym wyposażeniem garderoby są szafki, szuflady, lustra, oświetlenie, haki, systemy do przechowywania biżuterii oraz wieszaki na krawaty lub chusty. 

3. Jakie środki ostrożności należy podjąć, aby zapewnić odpowiednią wentylację w garderobie?

Aby zapewnić odpowiednią wentylację w garderobie, należy zainstalować dwie kratki wentylacyjne – jedną u góry, a drugą u dołu pomieszczenia. Warto również umieścić grzejnik lub matę grzewczą oraz zachować odstęp między ścianą a półkami czy szafami.