Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

wanna, umywalki, kwiaty

ROLA SKOSÓW

Przy aranżacji łazienki na poddaszu ogromne znaczenie mają stromość skosów, wysokość ścian i dostępny metraż. Nasze możliwości aranżacyjne determinuje minimalna wysokość łazienki, czyli 190 centymetrów. Natomiast skosy wskazują nam, w jakim kierunku powinno iść rozmieszczenie armatury. Choć mogą one stanowić wyzwanie, pozwalają również na stworzenie przytulnej oazy spokoju w domu.

WYBÓR I ROZMIESZCZENIE WYPOSAŻENIA

Przy projektowaniu łazienki na poddaszu istotne jest przestrzeganie kilku ważnych zasad. Decyzja dotycząca wyboru wanny lub prysznica, ich typu i lokalizacji, wpływa na późniejszą funkcjonalność wnętrza. Umieszczenie umywalki i prysznica przy drzwiach wejściowych, a wanny bliżej skosu, stanowi najbardziej optymalne rozplanowanie. Uwzględnienie przestrzeni na półki i schowki przy ścianach kolankowych pomoże nam uniknąć efektu zagracenia oraz stworzyć przyjemną i harmonijną w odbiorze przestrzeń.

wanna wolnostojąca, umywalki

ZALETY OKIEN DACHOWYCH

Umiejscowienie okien w łazience na poddaszu ma istotne znaczenie. Okna dachowe sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa, przepuszczając aż o 60% więcej naturalnego światła niż okna na pionowej ścianie. Takie rozwiązanie jest nie tylko estetyczne, ale jest także oszczędnością energii. W łazience na poddaszu harmonijne połączenie estetyki z funkcjonalnością jest bardzo ważne.

WANNA WOLNOSTOJĄCA

Wanna wolnostojąca stanowi obecnie ceniony element w projektowaniu łazienek. Możemy ją umieścić praktycznie w dowolnym miejscu, pod warunkiem, że pozwala na to wysokość skosu. Warto zastanowić się nad umieszczeniem wanny na nóżkach, które mogą stać się atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Wanny wolnostojące są doskonałym wyborem przy aranżowaniu łazienek tematycznych, w takich stylach jak:

  • styl vintage,
  • styl hygge,
  • styl skandynawski,

które cieszą się obecnie dużą popularnością w aranżacji wnętrz.

WANNA W ZABUDOWIE

Wanny zabudowana to opcja bardziej skomplikowana niż wanna wolnostojąca, ale zdecydowanie możliwa do zastosowania na poddaszu. Szczególnie interesującą propozycją są wanny zabudowane tuż przy ścianie – co powoduje, że szczeliny i trudne przestrzenie przestają być dla nas problemem przy aranżacji i utrzymaniu czystości. Kolejnym atutem tego typu wanny są duże możliwości aranżacyjne, jakie oferuje. Wannę możemy zabudować w dowolny sposób, dając pole do popisu naszej wyobraźni i wrażliwości estetycznej.

wanna, toaleta, kwiat

ŁAZIENKA Z PRYSZNICEM

Warto pamiętać, że nie w każdej łazience na poddaszu możliwa jest instalacja prysznica. Zwłaszcza przy ograniczonych powierzchniach i niskich ścianach może to być dość trudnym zadaniem. Jednak, w łazienkach z wyższymi ścianami, prysznic może zostać umieszczony nawet przy ścianie kolankowej – tego rodzaju prysznice są często realizowane na zamówienie. Przeszklenie kabin prysznicowych nie tylko nie przytłoczy wnętrza, ale będzie także doskonale się prezentować.

BRAK OKNA

Czasem decydujemy się na łazienkę na poddaszu pozbawioną okien. Taka sytuacja często ogranicza nasze możliwości aranżacyjne. W takich warunkach idealnie sprawdza się minimalistyczny design w połączeniu z jasnymi kolorami. Dla łazienek utrzymanych w ciemniejszych tonacjach doskonałym rozwiązaniem będą duże lustra, które odbijają światło, wizualnie powiększając przestrzeń.

INNOWACYJNE ARANŻACJE

Łazienka na poddaszu oferuje nieograniczone możliwości aranżacyjne, umożliwiając wykreowanie unikatowego i nietypowego charakteru wnętrza. Innowacyjnym i oryginalnym rozwiązaniem może być umieszczenie sauny w łazience na poddaszu. Coraz bardziej popularne staje się także połączenie łazienki z sypialnią, które tworzy prywatną oazę relaksu w wyrafinowanym stylu. Ten trend pozwala na kreację aranżacji od minimalistycznych po zupełnie ekstrawaganckie, dając nieograniczone pole do wyrażenia indywidualnych upodobań aranżacyjnych.

biała wanna, umywalka, kwiat

ARANŻACJA TWOJEJ ŁAZIENKI NA PODDASZU

Urządzając łazienkę na poddaszu, skorzystaj z doświadczenia naszego zespołu projektantów z PRZESTRONNIE.PL. Projektując trudną przestrzeń na poddaszu, stworzymy dla Ciebie funkcjonalne i estetyczne wnętrze, uwzględniające Twoje indywidualne preferencje.  Skorzystaj z naszych usług już dziś! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie są zalety wanny zabudowanej w łazience na poddaszu?

Wanna zabudowana ułatwia utrzymanie wnętra łazienki w czystości oraz daje duże możliwości aranżacyjne.

2. Jak zaprojektować łazienkę na poddaszu bez okna?

W łazience na poddaszu bez okna minimalistyczny design i jasne kolory nadadzą wnętrzu harmonię, a duże lustra odbijające światło dodadzą przestrzenności.