Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

boho meble aranżacja rośliny

MAGIA WNĘTRZ W STYLU BOHO

Styl boho to coś więcej niż tylko moda. Odwołuje się do bohemii paryskiej – świata artystycznego, który buntował się przeciwko normom społecznym, ceniąc sztukę i indywidualizm. Wnętrza w stylu boho emanują artyzmem i swobodą. To nie tylko estetyka, ale też filozofia życiowa. Łączy w sobie wpływy hipisowskiej rewolucji lat 60. i 70. oraz ducha artystycznego eksperymentu. Dzisiaj styl boho to harmonijne połączenie różnych motywów, które nadają przestrzeni duszę. Podobnie jak w stylu maksymalistycznym, boho ceni osobiste akcenty i niekonwencjonalne zestawienia, które podkreślają artystyczny charakter wnętrz.

łóżko boho rośliny

INSPIRACJE ETNICZNE I KREATYWNOŚĆ

Wnętrza boho są pełne ekspresji i kreatywności. To mieszanka inspiracji etnicznych, delikatnych kształtów, naturalnych kolorów i pamiątek z podróży, zarówno tych, które już odbyliśmy, jak i tych, o których spełnieniu tylko marzymy. Możemy w nich znaleźć orientalne drobiazgi z odległych zakątków świata lub znaleziska z pchlego targu za rogiem. Styl boho to swoiste połączenie awangardy z nonszalancją, gdzie każdy może dodać coś od siebie.

salon etniczne wzory poduszki

NATURALNE ŚWIATŁO I HARMONIJNE PRZESTRZENIE

Styl boho to przestrzeń kąpiąca się w słońcu i naturalnym świetle. Ważne jest też otwarcie na przestrzeń, a aby optycznie ją powiększyć, warto sięgnąć po stonowane barwy ziemi, które doskonale komponują się również ze stylem japandi. Subtelne beże, szarości, klasyczna biel, spokojne zielenie, żółcie i brązy w połączeniu z etnicznymi detalami wprowadzą do wnętrza nutkę egzotyki. Naturalne materiały nadadzą autentyczności i lekkości aranżacji. Salon urządzony w stylu boho możemy urozmaicić oryginalną makramą, lnianą narzutą z frędzlami czy ręcznie wykonanymi pamiątkami z dalekich podróży, takimi jak gliniane figurki, drewniane maski czy wiklinowe kosze. Te elementy doskonale podkreślą orientalny klimat przestrzeni. W mieszkaniu główną rolę odgrywa słońce, które wypełnia pomieszczenia swoim ciepłem. Okna w drewnianej ramie i jasnym kolorze idealnie wpisują się w tę oryginalną aranżację. Im większe przeszklenia, tym więcej naturalnego światła i większy efekt ”wow”. Nowoczesne okna PVC to świetna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, które z coraz większą chęcią wybierają dzisiejsi projektanci. Elegancki design, doskonała wytrzymałość i najwyższe parametry umożliwiły stworzenie niezwykłych okien drewnopodobnych opartych na tym dobrze znanym materiale. Wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne i niemal nie do odróżnienia od prawdziwego drewna. 

etniczne wzory projektant

NIEKONWENCJONALNA ARANŻACJA

Styl boho ceni jasność i harmonię, ale lubi też zaskakiwać. Spokojne barwy warto przełamać mocniejszym akcentem. Czasem wystarczy dywan o kolorowych, azteckich wzorach, poduszki z lamparcimi cętkami lub narzuta imitująca futro. Możemy ozdobić przestrzeń rodzimymi, ludowymi dodatkami, takimi jak kwiaty łowickie czy kaszubskie wzory na tapecie. Kuchnia w stylu boho, otwarta na jadalnię i salon, może stanowić jeden z najciekawszych punktów aranżacyjnych. Masywny stół wykonany z mahoniu lub hebanu stanie się doskonałym kontrapunktem dla subtelnej kolorystyki i lekkich materiałów. Krzesła z wikliny lub rattanu podkreślą charakterystyczny motyw przewodni wystroju. Styl boho nie boi się odważnych rozwiązań, takich jak kryształowy żyrandol czy obraz w złotej ramie o intensywnym odcieniu magenty. Połączenie różnych estetyk daje wyjątkową aranżację z prawdziwym charakterem. 

Elementy stylu boho Opis 
Inspiracje bohemii paryskiej Odwołanie do artystycznego buntu przeciwko normom społecznym i wyraz indywidualizmu 
Emanacja artystycznym duchem Kreatywność i swoboda wyrażająca artyzm 
Filozofia życiowa Nie tylko estetyka, ale także filozofia życia z wpływami hipisowskiej rewolucji i eksperymentu 
Harmonijne połączenie motywów Łączy różnorodne motywy, nadając przestrzeni duszę i charakter maksymalistyczny 
Inspiracje etniczne Mieszanka inspiracji etnicznych, delikatnych kształtów, naturalnych kolorów i pamiątek z podróży 
Naturalne światło i przestrzeń Przestrzeń pełną naturalnego światła i otwartości, z wykorzystaniem stonowanych barw ziemi 
Wykorzystanie naturalnych materiałów Autentyczne i lekkie materiałów, takich jak makramy, lniane narzuty i gliniane figurki 
Niekonwencjonalność Jasność i harmonia połączona z odważnymi akcentami, takimi jak dywany w kolorowe wzory czy poduszki w lamparcie cętki 
Kuchnia jako punkt aranżacyjny Kuchnia może stanowić interesujący punkt aranżacyjny, szczególnie jeśli jest otwarta na jadalnię i salon 

ARTYSTYCZNA OAZA

Boho to w dużej mierze filozofia życia będąca wyjątkowym połączeniem sztuki, swobody i indywidualizmu. Wnętrza w stylu boho emanują artystycznym charakterem i kreatywnością. Projektując aranżację wnętrz w tym stylu, architekt wnętrz bierze pod uwagę unikalne inspiracje etniczne, naturalne materiały i nietuzinkowe kombinacje. Wykończenia wnętrz boho ożywiają przestrzeń, dodając jej duszy i magii. Remont w stylu boho to szansa na stworzenie harmonijnej przestrzeni, która oddaje naszą osobowość i zapewnia poczucie wolności.  

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja przestrzeń będzie spójnie i estetycznie zaaranżowana, możesz skontaktować się z architektami wnętrz z firmy PRZESTRONNIE.PL. Projekty są realizowane w Warszawie i okolicach.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie cechy mają wnętrza w stylu boho?

Wnętrza w stylu boho emanują artyzmem i swobodą. Są pełne ekspresji i kreatywności. Kombinują różne inspiracje etniczne, delikatne kształty, naturalne kolory i pamiątki z podróży. Styl boho łączy awangardę z nonszalancją, pozwalając każdemu dodać coś od siebie.

2. Jakie elementy są istotne w aranżacji wnętrz boho?

Ważne jest korzystanie z naturalnego światła i harmonijnych przestrzeni. Styl boho zachęca do otwarcia na przestrzeń i wykorzystania stonowanych barw ziemi, takich jak subtelne beże, szarości, klasyczna biel, spokojne zielenie, żółcie i brązy. Dodatkowo warto wprowadzić etniczne detale, naturalne materiały, jak również elementy handmade i pamiątki z podróży.

3. Jakie elementy mogą być dodane do salonu w stylu boho?

Salon urządzony w stylu boho można urozmaicić oryginalną makramą, lnianą narzutą z frędzlami, ręcznie wykonanymi pamiątkami z podróży, glinianymi figurkami, drewnianymi maskami czy wiklinowymi koszami. Te elementy podkreślą orientalny klimat przestrzeni.

4. Jakie są zalecenia dotyczące oświetlenia i przestrzeni w stylu boho?

Styl boho preferuje naturalne światło i przestrzenie otwarte. Zaleca się sięgnięcie po stonowane barwy ziemi, subtelne beże, szarości, klasyczną biel, spokojne zielenie, żółcie i brązy. Wnętrza powinny być wypełnione naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, wiklina czy len.