Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

jasny fotel, przeszklone szafy w garderobie

Własna garderoba – marzenie każdego

Marzeniem wielu osób jest posiadanie własnej garderoby. Specjalne miejsce lub wyizolowane pomieszczenie pozwolą na zminimalizowanie bałaganu i zapewnią przestrzeń, w której bez trudu pomieszczą się wszystkie ubrania. Projektowanie takiej przestrzeni to nie tylko kwestia wyboru materiałów i oświetlenia, ale także odpowiedniego systemu przechowywania. Idealna garderoba, która oprócz swojego pięknego wyglądu, będzie również funkcjonalna i praktyczna.

Lokalizacja garderoby

Właściciele domów jednorodzinnych, którzy dysponują odpowiednią powierzchnią, często myślą o zbudowaniu garderoby. Pokój na garderobę powinien mieć co najmniej 4 m2, ale im jest większy, tym lepiej. W dużym pomieszczeniu znajdziemy miejsce na wygodną sofę, łatwiej będziemy mogli wyprasować ubrania i skorzystać z wysokiego lustra. 

Aby korzystanie z garderoby było wygodne, powinna ona znajdować się blisko łazienki lub sypialni. Coraz częściej wykorzystuje się przestrzenie poddaszy, zwłaszcza te ze skosami, gdzie trudno urządzić inne pomieszczenia. Jednakże, w takim przypadku konieczne jest dokładne zaplanowanie systemu przechowywania, aby wszystko się pomieściło. 

szafa z wbudowanymi systemami przechowywania ubrań

Przemyślana organizacja garderoby

Przed przystąpieniem do wyboru materiałów i oświetlenia do garderoby, należy dokładnie przemyśleć jej organizację. Powinniśmy wiedzieć, co będziemy w niej przechowywać i w jakiej ilości. Szafy powinny być głębokie na około 60 cm, ale jeśli przestrzeń jest ograniczona, można je nieco zmniejszyć. W celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni można zdecydować się na równoległe drążki umieszczone jeden pod drugim, zamiast jednego na całej długości ściany. Wybierając system drążków, należy również dobrze przemyśleć dobór wieszaków na ubrania i zastanowić się, które z nich będą najlepsze dla naszych potrzeb.  

Funkcjonale projektowanie garderoby

Garderoba oparta wyłącznie na drążkach nie jest zwykle praktyczna ani dobrze zaprojektowana. Zainstalowanie półek o różnych wysokościach i dodatkowych systemów przechowywania ułatwi organizację mniejszych akcesoriów i zapewni funkcjonalność. 

Niegniotące się ubrania można umieścić na półkach lub w szufladach. W przypadku tych drugich warto ułożyć złożone ubrania pionowo, by mieć szybki dostęp do całej zawartości i zaoszczędzić przestrzeń. Płytkie modele szuflad są również idealne do przechowywania biżuterii, szali lub krawatów.  

Do trzymania bielizny, skarpetek i różnych akcesoriów możemy wykorzystać również kosze. Szale i apaszki można zawiesić na specjalnych haczykach lub wieszakach. 

Jednym z większych problemów jest przechowywanie obuwia. Wysokie szafy pozwalają na ułożenie butów na dole, ale jeśli mamy dużo par, najlepiej zainwestować w półki lub specjalne drążki na dwóch poziomach. Wysokie buty, jak kozaki należy trzymać na specjalnych wieszakach z klamrami. 

Przy projektowaniu garderoby warto zwrócić uwagę na dodatkowe obszerne półki na górze, na których można przechowywać rzeczy sezonowe.  

komoda z szufladami

Czym charakteryzuje się idealna garderoba?

Garderoba to nie tylko praktyczne miejsce do przechowywania ubrań, ale również może być pięknie zaprojektowanym wnętrzem. Powinna ona być zgodna ze stylem reszty pomieszczeń i harmonijnie pasować do aranżacji całego mieszkania. 

Kluczowymi elementami garderoby są szafy i ich drzwi, które w przypadku małych pomieszczeń powinny być przesuwane. Ich materiał i kolor mają również duże znaczenie. Zastosowanie szklanych elementów i jasnej kolorystyki sprawia, że pomieszczenie wygląda na bardziej przestronne. Współcześnie modne są zarówno klasyczne szafy, jak i proste, nowoczesne formy. W przypadku małych przestrzeni stawia się na meble wykonane pod wymiar, do dużej garderoby można wybrać gotowe wyposażenie dostępne od ręki. 

Lustra odgrywają w garderobie znaczącą rolę. W małych pomieszczeniach wskazane jest umieszczenie lustra na drzwiach. Spowoduje to optyczne powiększenie przestrzeni. Równie ważne jest oświetlenie. Jego moc powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia. Najlepiej zainwestować w żarówki o barwie dziennej, aby nie zniekształcać kolorów ubrań.  

wieszak na szaliki i apaszki

Stworzymy Twoją wymarzoną garderobę!

Aranżacja nowoczesnej garderoby to nie tylko kwestia estetyki, ale również funkcjonalności i wygody użytkowania. Projektowanie takiego wnętrza wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasza garderoba zostanie zaprojektowana w sposób optymalny, uwzględniający nasze indywidualne potrzeby oraz styl życia.  

Projektant wnętrz z pewnością pomoże nam wybrać odpowiednie meble, kolory oraz dodatki, które pozwolą na stworzenie spójnej i harmonijnej przestrzeni. Współpraca z projektantem wnętrz to nie tylko gwarancja najlepszego efektu, ale również oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki profesjonalnej pomocy unikniemy popełnienia błędów, które mogą kosztować nas wiele nerwów i pieniędzy na poprawki. Zgłoś się do ekspertów z PRZESTRONNIE.PL, a zyskasz garderobę, o jakiej marzyłeś! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania i odpowiedzi:

1. Jakie są najważniejsze elementy aranżacji nowoczesnej garderoby?

Najważniejsze elementy aranżacji nowoczesnej garderoby to ergonomiczne rozwiązania, np. szuflady, wieszaki, kosze, a także wykorzystanie oświetlenia LED, które pozwala na efektowne podświetlenie poszczególnych części szafy.

2. Jakie są trendy w aranżacji nowoczesnej garderoby?

Obecnie modne są minimalistyczne i proste rozwiązania, a także aranżacje z wykorzystaniem naturalnych materiałów, np. drewna. Ważne jest także, aby garderoba była dobrze zorganizowana i wyposażona w odpowiednie akcesoria.

3. Jakie są zalety aranżacji nowoczesnej garderoby?

Aranżacja nowoczesnej garderoby pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz zapewnia łatwy dostęp do ubrań i akcesoriów. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i uniknąć bałaganu w szafie. Dodatkowo, nowoczesna garderoba może być ciekawym elementem dekoracyjnym wnętrza.

4. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy aranżacji nowoczesnej garderoby?

Przy aranżacji nowoczesnej garderoby należy wziąć pod uwagę przede wszystkim przestrzeń oraz preferencje estetyczne właściciela. Ważne jest także odpowiednie dobranie akcesoriów, takich jak wieszaki, kosze czy półki, aby móc optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Należy również zastanowić się nad wykorzystaniem oświetlenia LED, które pozwala na efektowne podświetlenie garderoby.